Výrobné jednotky Envirolyte® sú založené na modernej technológii elektrochemickej aktivácie.
Elektrochémia je vedecká disciplína, ktorá sa zaoberá vzťahmi medzi elektrickými prúdmi, alebo napätím, a chemickými reakciami a vzájomnou premenou chemickej a elektrickej energie.
Elektro-Chemická Aktivácia (ECA) sa opiera o nové, skôr neznáme zákonitosti anomálnych zmien reakcií a katalytických schopností vodných roztokov soli NaCl vystavených elektrochemickému unipolárnemu (buď anodovému alebo katodovému) spracovaniu.
ECA roztoky sú nutne spojované s premenou svojho chemického zloženia, kyslosti alebo zásaditosti a to v širokom rozpätí.
Vyššie uvedené podmienky produkcie aktivovaných roztokov v zariadení Envirolyte sa môžu uskutočniť len v osobitných membránových reaktoroch, ktoré predstavujú kľúčové elementy každej jednotky Envirolyte alebo Envirolyte ECO.
Elektrochemicky aktivované roztoky produkované jednotkami Envirolyte (Anolyt a Katolyt) sú vedené cez kanáliky a komory a oddelenými membránami. Tieto úplne jedinečné patentované procesy dovoľujú lepšiu distribúciu elektrolytu (soľného roztoku) vnútri objemov komôr a redukujú riziko vytvorenia nepohyblivej zóny, pretože úroveň prúdu elektrolytu je vysoká. Konštrukcia membránových reaktorov tiež dovoľuje vysoko účinne vypratať produkty elektrochemických a chemických reakcií z komôr.
Problém životnosti a znehodnotenia elektród bol prekonaný prostredníctvom unikátneho procesu a sily prúdenia, ktorému elektródy odolávajú, čo im významne prospelo. Patentovaný samočistiaci proces bol vytvorený tak, aby minimalizoval použitie kyselín pri čistení elektród.
vylúčiť z rutinných technologických procesov reguláciu vlastností roztokov nákladnými činidlami;
zlepšiť kvalitu ošetrených látok;
znížiť počet a trvanie technologických operácií;
znížiť svoju pracovnú spotrebu;
na uľahčenie a zjednodušenie procesov čistenia vody a odpadových vôd.